Hakkımızda - Protecture | Protecture Protective Architecture - Koruyucu Mimarlık

Protecture

Protecture (KoruyucuMimarlık) kurucusu Yüksek Mimar Yüksel Savaş (PMP), 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında başlayan profesyonel meslek hayatında;
20 yılı aşan profesyonel meslek hayatında özellikle, Konut, İş Merkezi, Turizm Tesisi, AVM, Kültür Merkezi ve Karma Kullanım Projeleri üzerine uzmanlaşırken aynı zamanda söz konusu projelerin;

1995 yılında Lisans mezuniyeti sonrasında başladığı Yüksek Lisans öğrenimi iş hayatından kaynaklı kesintilere uğrasa da 2009 yılında hazırladığı ‘’AVM’lerin global ve ulusal ölçekte gelişim süreçleri ve güncel örneklerin farklı kriterler doğrultusunda sınıflandırılması’’ konulu tezi ile Kentsel Tasarım Yüksek Lisans diplomasını almıştır.
2016 yılında, merkezi ABD’de olan PMI (Project Management Institute) tarafından verilen ve alanında dünyanın en prestijli sertifikalarından biri olan PMP (Project Management Professional) sertifikasını alarak Proje Yönetim alanındaki yetkinliğini de tescillemiştir. 

Nihai olarak bütün bu bilgi ve tecrübe birikimini Ekim 2016’da kurumsal bir oluşuma dönüştürerek Protecture Tasarım ve Proje Yönetim Danışmanlığı firmasını kurmuştur.